Historia BEDMET

Firma BEDMET została zarejestrowana 24 września 1996 roku. Wówczas zatrudniała jedynie trzech kierowców , a prowadzeniem biura zajmował się jej Właściciel.
– Doświadczenia nie mieliśmy praktycznie żadnego. Zaczynaliśmy od zdezelowanej Nyski, poprzez Stara 28 , aż po Renault Major. Dzisiaj to już historia – wspomina Wiesław Bednarz. – Zawsze lubiłem adrenalinę, więc od początku zaczęliśmy od transportu ponadnormatywnego i ponadgabarytowego – dodaje.   

W 2001 roku firma BEDMET zakupiła działkę przy ulicy Oświęcimskiej. Warto przypomnieć, że ten teren został mocno zniszczony przez powódź, która dotknęła Opole w 1997 roku. To właśnie tutaj powstają budynek biurowo – socjalny, utwardzany plac parkingowy oraz warsztat firmy BEDMET. Kolejne lata to dalszy, dynamiczny rozwój firmy. BEDMET zatrudnia kolejnych kierowców, kupuje kolejne samochody. Powiększa też kadrę pracowników biurowych. Między innymi o własną księgowość. – Rok 2003 był rokiem przełomowym jeśli chodzi o rozwój inwestycyjny firmy. Na dobre przenieśliśmy się do nowej siedziby. Z każdym kolejnym rokiem przybywało nam kolejnych zestawów i kierowców – ocenia Małgorzata Wójcik, księgowa w firmie BEDMET od 2002 roku. 

Kolejne lata działalności w branży transportowej prowadzi do wielu zmian w firmie.  Aktualnie działalności prowadzona jest w formie spółki pod nazwą – BEDMET Spółka z o.o. Spółka Komandytowa, w której funkcję Prezesa pełni Wiesław Bednarz. Ponadto firma powiększa  tabor o specjalistyczne naczepy transportowe , w tym naczepy modułowe oraz platformy samojezdne Kamag.  W miejscu siedziby firmy powstaje nowe centrum magazynowo – przeładunkowe wraz suwnicą bramową o udźwigu 80 ton.  

– To presja i potrzeba naszych klientów , aby w dalszym ciągu następował rozwój firmy – przyznaje Wiesław Bednarz.
Wieloletnie doświadczenie Wiesława Bednarza  wsparte doświadczeniem Pracowników,  zapewnia kompleksową realizację potrzeb najbardziej wymagających Klientów.