Ekologia w BEDMET

BEDMET dokłada starań, aby stałemu rozwojowi firmy towarzyszyła także troska o środowisko naturalne.  Każdego roku wymieniamy przestarzałe środki transportu na najnowocześniejsze.  Aktualnie posiadamy ciągniki siodłowe marki MAN, VOLVO, Mercedes o klasie spalania EURO6 , jak również samochody pilotujące w klasie EURO6.
Flota naszej firmy jest nieustannie unowocześniana poprzez zakup nowych pojazdów wyposażonych w ekologiczne silniki, co pozwala minimalizować negatywny wpływ na środowisko.
Ogromne znaczenie w kwestii polityki proekologicznej firmy odgrywa też recykling. Odzyskowi podlegają przede wszystkim ogumienia samochodów, odpady parku maszyn , w tym odpady warsztatowe, a także odpady biurowe.

Mając na uwadze ochronę środowiska Kierowcy firmy BEDMET stosują ekologiczne techniki prowadzenia pojazdów – płynna jazda, odpowiednia zmiana biegów, właściwe ciśnienie w oponach, usunięcie zbędnych akcesoriów pozwala zaoszczędzić od 5 do nawet 25% paliwa. Oszczędności w tym zakresie wypracowują również dzięki unikaniu krótkich przejazdów i postojów na włączonym silniku, właściwemu planowaniu podróży oraz ograniczeniu użycia urządzeń elektrycznych jak np. ogrzewanie, klimatyzacja czy ogrzewanie szyb.

Firma BEDMET ma świadomość, że ekologia to integralny obszar jej działalności, mający ogromny wpływ na budowanie marki i jakość wykonywanych usług. Dlatego dołączamy do wielu światowych korporacji, które widzą w trosce o środowisko naturalne wymierne, pozytywne efekty. Poza nieustannym wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu naszych pojazdów na środowisko, firma BEDMET , podążając za najnowszymi trendami, planuje w przyszłości włączyć się w ekologiczne akcje, w tym m.in.  zalesianie, energię z odnawialnych źródeł.