Ponadnormatywni. Rusza serial dokumentalny TVP3 Opole

Transporty ponadgabarytowe to temat rzeka. Jest ich aż 7 rodzajów, w zależności od ciężaru i wymiarów. Firm, które realizują takie przedsięwzięcia jest niewiele. Przygotowanie do przeprowadzenia takiego przejazdu trwa czasami rok. TVP3 Opole przygotowała serial dokumentalny odsłaniający tajniki transportów ponadnormatywnych.

To pierwsze takie przedsięwzięcie opolskiego ośrodka publicznego nadawcy. – Ten serial dokumentalny jest dowodem na to, że mniejsze ośrodki regionalne TVP kryją ogromny potencjał. Jestem przekonany, że produkcja „Ponadnormatywni”  będzie nie tylko doskonałym materiałem dokumentalnym, ale także promocją naszego województwa. Mało kto wie, że Opolszczyzna słynie z doświadczonych i prężnie działających firm na rynku transportu ponadgabarytowego. Nie tylko w kraju, ale i w Europie –mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Opole.

Z takim przesłaniem do pracy przystąpiła ekipa realizująca serial. – To dla Honoraty Szmuc i dla mnie nowe, ale bardzo ciekawe wyzwanie. Sporo przygotowań i „siedzenia” nad przepisami ruchu drogowego. Udało się dzięki współpracy z firmą BEDMET, z którą serial realizujemy. Wiedza, jaką wspólnie z Honoratą nabyliśmy przy nagrywaniu pierwszego odcinka zaprocentuje. Na pewno, jadąc teraz samochodem zwracam większą uwagę na to co dzieje się wokół mnie – dodaje Adam Wołek, autor scenariusza i lektor serialu.

W pierwszym odcinku „Ponadnormatywnych” TVP3 Opole pokaże przejazd 15 – tonowego jachtu z Ropczyc nad Morze Śródziemne. Waga może wrażenia nie robi, ale zapewniamy, że wymiary ładunku są imponujące. – Chcemy pokazać, jak takie transporty przebiegają. Dla nas to bardzo żmudny proces, dlatego na koniec zawsze jest ogromna satysfakcja. Niejednokrotnie podejmowaliśmy się niemożliwego i zrealizowaliśmy przejazd, którego nie chciał się podjąć nikt w Europie – mówi Wiesław Bednarz, prezes firmy BEDMET.

Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego „Ponadnormatywni” do obejrzenia tutaj: