Zgrany duet z Gołdapii do Kłajpedy

Podróż z Gołdapii do Kłajpedy kojarzy się głownie z kursami dalekobieżnych autobusów PKS. Tym razem trasę liczącą ponad 300 kilometrów pokonać musiały dwa rotory, które stanowić będą konstrukcję żagli wielkich statków pasażerskich i towarowych.

Wymiary jednego takiego rotora wynosiły 35×5,15×5,15 i ważył on 15 ton. Wymiary całego zestawu transportowego urosły do rozmiarów 43m długości, 5,15m szerokości i 6m wysokości.

Zanim ładunek dotarł na Litwę, gdzie zapewne jest już montowany na jednostkach docelowych, trzeba było nieźle po drodze „pozamiatać”. Niezbędne okazało się przycięcie gałęzi na kilkudziesięciu drzewach. Nie obeszło się także bez demontażu latarni, sygnalizatorów, znaków drogowych oraz bramownic. Konieczne było także wyłączanie i podnoszenie przewodów elektrycznych – telefonicznych i światłowodowych

Transport szczęśliwie dotarł do celu po czterech dniach, podróżując także nocą. Oczywiście nasi specjaliści zadbali o jakość wykonania, zostawili po sobie ład i porządek, bez uszczerbku dla natury oraz lokalnej infrastruktury.

Więcej na temat pracy naszych ekip znajdziecie na naszych profilach Facebook i Youtube.